Вести

 • Среќна Нова Година од JHA TECH

  Среќна Нова Година од JHA TECH

  Во ера каде технологијата брзо се менува и потребата за доверливи мрежни врски е поголема од кога и да е, Shenzhen JHA Technology Co., Ltd. гордо го лансира JHA-MIWS6GS2408H, индустриски етернет преклопник со високи перформанси, економичен и економичен.Дизајниран за груби и тешки ...
  Прочитај повеќе
 • Прекинувач PoE за систем за видео надзор: унапредување на ефикасноста и практичноста

  Прекинувач PoE за систем за видео надзор: унапредување на ефикасноста и практичноста

  Вовед: Во денешното време на зголемени барања за надзор, камерите за видео надзор станаа популарен избор поради нивната флексибилност и практичност.Интеграцијата на PoE прекинувачите во системот за видео надзор овозможува беспрекорен пренос на податоци и енергија, што го прави процесот на инсталација повеќе...
  Прочитај повеќе
 • Зошто да не изберете нас? Придобивките од користењето на JHA-MIGS28H-WEB индустриски етернет прекинувач со веб-интелигентна функција за управување

  Зошто да не изберете нас? Придобивките од користењето на JHA-MIGS28H-WEB индустриски етернет прекинувач со веб-интелигентна функција за управување

  Во денешното дигитално доба, имањето сигурна, ефикасна мрежна инфраструктура е од клучно значење за бизнисите да напредуваат и да останат конкурентни.Една од клучните компоненти на робустен мрежен систем е индустриски етернет прекинувач.Овие прекинувачи играат витална улога во пренесувањето на податоците од мрежата до ...
  Прочитај повеќе
 • Етернет прекинувачи: Дознајте за нивните карактеристики и придобивки

  Етернет прекинувачи: Дознајте за нивните карактеристики и придобивки

  Во денешното дигитално доба, Ethernet прекинувачите играат витална улога во воспоставувањето и одржувањето на беспрекорни мрежни врски.Разбирањето на нивните карактеристики и придобивки е од клучно значење, особено за поединци кои сакаат да ги оптимизираат перформансите на мрежата.Оваа статија има за цел да обезбеди сеопфатна г...
  Прочитај повеќе
 • Може ли PoE прекинувачот да се користи како обичен прекинувач?

  Може ли PoE прекинувачот да се користи како обичен прекинувач?

  Прекинувачот PoE делува како прекинувач, а секако може да се користи и како обичен прекинувач.Меѓутоа, кога се користи како општ прекинувач, вредноста на прекинувачот PoE не се максимизира, а моќните функции на прекинувачот PoE се трошат.Затоа, има случаи каде што нема потреба од снабдување со еднонасочна струја на ...
  Прочитај повеќе
 • Што знаете за PoE Switch?

  Што знаете за PoE Switch?

  PoE прекинувачот е нов тип на повеќефункционални прекинувачи.Поради широката примена на PoE прекинувачите, луѓето имаат одредено разбирање за PoE прекинувачите.Сепак, многу луѓе мислат дека PoE прекинувачите можат сами да генерираат струја, што не е точно.Прекинувачот PoE за напојување обично се однесува на PoE ...
  Прочитај повеќе
 • Разликата помеѓу индустриските прекинувачи и обичните прекинувачи

  Разликата помеѓу индустриските прекинувачи и обичните прекинувачи

  1. Цврстина Индустриските прекинувачи се дизајнирани и произведени со користење на компоненти од индустриско ниво.Овие компоненти се специјално избрани за да издржат сурови средини и да обезбедат супериорни перформанси дури и под тешки услови.Употребата на компоненти од индустриски квалитет обезбедува подолг л...
  Прочитај повеќе
 • Како да разликувате стандардни POE прекинувачи од нестандардни POE прекинувачи?

  Како да разликувате стандардни POE прекинувачи од нестандардни POE прекинувачи?

  Технологијата за напојување преку етернет (POE) го револуционизираше начинот на кој ги напојуваме нашите уреди, обезбедувајќи практичност, ефикасност и заштеда на трошоци.Со интегрирање на енергија и пренос на податоци на етернет кабел, POE ја елиминира потребата од посебен кабел за напојување, што го прави идеален за различни апликации...
  Прочитај повеќе
 • Компактни индустриски етернет прекинувачи JHA Web Smart Series Вовед

  Компактни индустриски етернет прекинувачи JHA Web Smart Series Вовед

  Воведување на најновата најсовремена мрежна технологија, компактните етернет прекинувачи од серијата JHA Web Smart.Овие прекинувачи кои заштедуваат простор и исплатливи се дизајнирани да ги задоволат растечките потреби на индустрискиот етернет.Компактните прекинувачи од серијата JHA Web Smart имаат Gigabit и брз етернет опсег...
  Прочитај повеќе
 • Препорака за нов производ – Вовед во индустриски прекинувач без вентилатор со 16 порти - JHA-MIWS4G016H

  Препорака за нов производ – Вовед во индустриски прекинувач без вентилатор со 16 порти - JHA-MIWS4G016H

  Shenzhen JHA Technology Co., Ltd. (JHA) е основана во 2007 година и е со седиште во Шенжен, Кина.Тој е водечки производител на комуникации со оптички влакна и производи за безбеден пренос.JHA се фокусира на индустриски и комерцијални етернет прекинувачи со оптички влакна, PoE прекинувачи и ф...
  Прочитај повеќе
 • Колку знаете за мрежните прекинувачи?

  Колку знаете за мрежните прекинувачи?

  Во оваа статија, ќе разговараме за основите на мрежните прекинувачи и ќе ги истражиме клучните термини како што се пропусен опсег, Mpps, Full Duplex, Management, Spanning Tree и Latency.Без разлика дали сте почетник во вмрежување или некој што сака да го прошири вашето знаење, овој напис е дизајниран да ви помогне да стекнете компрес...
  Прочитај повеќе
 • Што е прекинувач POE?

  Што е прекинувач POE?

  Во денешниот свет со брзо темпо, технологијата се развива со брзо темпо.Бидејќи побарувачката на луѓето за ефикасни и удобни мрежни врски продолжува да расте, опремата како што се POE прекинувачите станаа суштински.Значи, што точно е прекинувачот POE и какви придобивки има тој за нас?А П...
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/25