Сервис OEM/ODM

Како водечки производител за различни видови производи со оптички влакна, извезовме индустриски етернет прекинувач, медиумски конвертор со влакна, модул за SFP трансивер, PoE прекинувач и така натаму низ целиот свет.

Повеќе од 13-годишни искуства во оваа област и CE, RoSH, FCC, итн.сертифицираната квалификација и екстремниот стандард ни овозможуваат да останеме многу конкурентни на сегашниот пазар.

Квалитетот на производот е загарантиран 5 години, времето за испорака обично е во рок од една недела, малите нарачки во основа можат да се испорачаат за 2-3 дена, покрај тоа, услугата OEM/ODM е добредојдена.

Сите индустриски Ethernet прекинувачи се дизајнирани да исполнуваат:

*Висок квалитет.Дизајн на индустриски чипови, 15kV ESD заштита, 8kV заштита од пренапони.

*Проширен опсег на работна температура -40-85°C кои се идеални за секакви сурови средини.

*Широк опсег на влезна моќност 10-58VDC, заштита од обратен поларитет.

*Куќиште од алуминиумска легура оценет со IP40, монтиран DIN-Rail.

*Поддршка на PoE, IEEE 802.3af: максимум 15.4W, IEEE 802.3at: максимум 30W.

Покрај тоа, производите обезбедуваат брзи/гигабитни интерфејси;IEEE 802.3 во согласност со стандардот 10/100Base-T(X), 10/100/1000Base-T(X), 100Base-FX, 1000Base-FX или 155Mbps, 1,25Gbps SFP слотови.